Anasayfa Haberler Turizm taşımacısı adına birisi konuşacaksa o da TTDER’dir.
Turizm taşımacısı adına birisi konuşacaksa o da TTDER’dir. e-Posta
Nusret Ertürk tarafından yazıldı.   

 

Turizm taşımacısı adına birisi konuşacaksa o da TTDER’dir.

TTDER Genel Sekereti ve İTO Meclis Üyesi Mehmet Öksüz, turizm taşımacılığıyla ilgili dikkate alınması gereken yegane derneğin TTDER olduğunu söyledi.

 

İŞTE Öksüz’ün açıklaması :

BİZLER 4925 sayılı yasalara dayanarak D2 ve B2 belgelerimizle turizm taşımacılığı yapıyoruz. Bağlı olduğumuz Bakanlık ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’dır. Hali hazırda turizm taşımacılığı yapan araç sayısı 39 bini aştı; 40 bine yaklaşıyor. Turizm taşımacılarını temsil eden yegane dernek ise Turizm Taşımacıları Derneği TTDER’dir. Bu köklü derneğimiz, kurulduğu günden beri sektörün sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kararlılıkla mücadele veriyor. Başkanımız Sümer Yığcı, Başkan Yardımcımız Mümtaz Er ve ben TTDER Genel Sekreteri ve İTO Meclis Üyesi Mehmet Öksüz olarak bugün de taşımacılarımızın haklarını her platformda dile getiriyor; çözümler üretiyoruz.

Hal böyle iken; sektörü temsil eden TTDER olarak maalesef ne bakanlığımız, ne yerel yönetimlerimiz, ne valiliğimiz tarafından gerekli ilgiliyi göremiyoruz. En basit şey UKOME’de bile temsil edilmiyoruz.

Bun buradan turizm taşımacılığı adına kendini yetkili gören dernek, federasyon ve birlikleri uyarmak istiyorum: Turizm taşımacıları adına birisi konuşacaksa o da TTDER’dir. Çünkü TTDER, bir anlamda patronlar kulübü gibidir. Yatırım yapan biziz, canı yanan biziz. Dolayısıyla öne çıkması gereken de biz olmalıyız.

Bir çağrım da bakanlığa, yerel yönetime ve mülki yetkilileredir: Turizm ve turizm taşımacılığıyla ilgili yapacağınız her görüşmeye ilgisi olmayan kuruluşları değil, TTDER’i çağırmalısınız.

 

TTDER Genel Sekreteri

Mehmet ÖKSÜZ

 

Son Güncelleme: Salı, 24 Eylül 2019 16:19